wtorek, 17 marca 2015

Fashion Design & samochody

Co powstałoby z połączenia stylu Jeremiego Scotta i samochodu Mini? Jaki jest "ulubiony" samochód kotki Lagerfelda? Jak wyglądałby samochód Chanel?

Od wielu lat moda łączy się z motoryzacją. Wielcy projektanci topowych marek współpracuje z największymi producentami samochodów. Dzięki temu powstają bardzo ciekawe projekty, kampanie reklamowe oraz mnóstwo innych rzeczy... np samochód ze skrzydłami. Na pewno większość z was zna buty, które zaprojektował Jeremy Scott dla Adidasa. Teraz skrzydełka zawitały na samochodzie Mini. Projekt bardzo oryginalny, który od razu kojarzy się z pomysłodawcą ;-)
Karl Lagerfeld oprócz projektowania pod swoim nazwiskiem, zajmuje się także domem mody Chanel  oraz... karierą swojej kotki Choupette. Ostatnio ulubienica twórcy była główną modelką podczas sesji zdjęciowej nowego Opla Corsa, który podobno "przypadł jej do gustu". Dwanaście zdjęć projektanta, który podczas sesji stał za obiektywem złożyło się na kalendarz promujący nowy model Opla. A wracając do Chanel, zastanawialiście się kiedyś, jak mógłby wyglądać samochód inspirowany stylem tej wielkiej marki?
Nissan także pojawia się w świecie mody i designu. Główną nagrodą podczas UCD Fashion Show był nowy Nissan JUKE <3 oczywiście w bardziej odjechanej wersji kolorystycznej. Podczas imprezy, Projektant Roku czyli Linn Hatlelid została czwartą ambasadorką Nissana - w zamian dostała nowego Nissana JUKE na 12 miesięcy, który ma pomóc jej osiągać sukcesy w dziedzinie mody i designu. Gratuluję i zazdroszczę...Przy współpracy projektanta mody i marki samochodowej wychodzą różne ciekawe projekty. Od zmiany kształtu nadwozia, po dodatkowe elementy. Belgijski projektant mody Van Beirendonck zaprezentował w Brukseli Nissana Micra w dość nietypowej odsłonie. Grafika oraz doczepione elementy, które współgrają z nietypowym wyglądem samochodu - szczególnie ze światłami - sprawiają, że ten mały, niepozorny samochód zmienia się w (zabawnego) potworka.  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz